AGD’DEN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI
  • Reklam

AGD'DEN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI

AGD’DEN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI

19 Aralık 2018 - 18:50 - Güncelleme: 21 Aralık 2018 - 11:15

 

 

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi, "Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi" yarışması düzenledi.

 

AGD tarafından Türkiye genelinde organize edilen "Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi" yarışması, Afyonkarahisarda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, amaçlarının peygamberimizin hayatını gençlere ulaştırmak olduğunu, bu kapsamda bu yıl altıncısını icra ettiklerini belirtti.

 

Afyonkarahisar merkez ve tüm ilçelerinde sınav için çalışma yaptıklarına değinen Coşkun, şöyle konuştu:

"Bizler alemlere rahmet olarak gönderilen örneğimiz, önderimiz sevgili peygamber efendimizi anmak, anlamak ve onun gibi yaşamak için ve onun hayatını liseli genç kardeşlerimize ulaştırmak için bu yarışmayı yapıyoruz."

 

Şu ana kadar düzenledikleri yarışmalarda Türkiye geneli 1 milyon liseli gence ulaştıklarını bildiren Coşkun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Yarışma için Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalandık. 81 ilde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da yarışma bünyesinde liselerde Ahmet Cevdet Paşa’ya ait '’Son Peygamber Hz. Muhammed’’ isimli kitapları dağıttık ve yarışma afişlerini tüm ilçelerimizdeki liselerin tamamına astık. Afyonkarahisar genelinde katılım sağlayan veya bizden kitap talep eden tüm öğrencilerimize kitabı ücretsiz ulaştırdık. Afyonkarahisar genelinde toplam 18 okulda sınavımız yapıldı. Bu çalışmada emeği geçen teşkilat mensuplarımıza ve kitapların alımında katkısı bulunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz."

 

Yarışmada bir kaybedenin olmadığını aktaran Coşkun, "Genç kardeşlerimiz bu kitabı okuyarak peygamberimizin hayatını tanımış ve öğrenmiş, İslam dininin nasıl bağışlayıcı, hoşgörülü, sevgiye dayanan bir din olduğunu öğreniyorlar. Takva, merhamet, cömertlik, kanaatkarlık, şahsiyet, haya gibi ahlaki ve manevi vasıfların en güzel temsilcisinin efendimiz olduğunu öğrenmiş oluyorlar. Huzurun, barışın ve kardeşliğin yolunun bu vasıfları hakkıyla kuşanmaktan geçtiğini öğreniyorlar. İşte asıl en büyük ödül budur." dedi.

 

Coşkun, yarışmada dereceye girenlere, Afyonkarahisar genelinde para ödülleri, Türkiye geneli dereceye girenlere ise yine para ödülü olarak; birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye de 4 bin lira olmak suretiyle çeşitli hediyeler de dağıtılacağını kaydetti.

 

Yarışma sonuçlarının, 31 Aralık 2018 Pazartesi günü AKÜ ANS KAMPÜSÜ ATATÜRK KONGRE MERKEZİnde Saat 19:30’da yapılacak "Mekkenin Fethi" programlarında açıklayacaklarını söyleyen Coşkun, dereceye girenlere ödüllerinin de bu programda verileceğini sözlerine ekledi.

Bu haber 1649 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON DAKİKA!.. HÜSEYİN SEZEN İSTİFA ETTİ!..
SON DAKİKA!.. HÜSEYİN SEZEN İSTİFA ETTİ!..
SON DAKİKA HABERİ... TARTIŞTIĞI ARKADAŞINI SIRTINDAN BIÇAKLAYIP ÖLDÜRDÜ
SON DAKİKA HABERİ... TARTIŞTIĞI ARKADAŞINI SIRTINDAN BIÇAKLAYIP...