ATSO KOBİ TARAFINDAN İŞLETMELERE FİNANSMAN KARARLARI EĞİTİMİ...
  • Reklam

ATSO KOBİ TARAFINDAN İŞLETMELERE FİNANSMAN KARARLARI EĞİTİMİ VERİLDİ

ATSO KOBİ Akademisi tarafından, KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi Avrupa Birliği projesi çerçevesinde hazırlanan İşletmelerde Finansman Kararları Eğitimi verildi.

01 Ağustos 2019 - 10:25

ATSO KOBİ Akademisi tarafından, KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi Avrupa Birliği projesi çerçevesinde hazırlanan İşletmelerde Finansman Kararları Eğitimi verildi.

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen İşletmelerde Finansman Kararları Eğitimi’nin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker yaptı. Türker, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulu Üyeleri adına sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Malumlarınız olduğu üzere biz Oda olarak ATSO KOBİ Akademisi kanalıyla sunumlar yapmaya devam ediyoruz. Size yönelik yaptığımız anketlerde sizlerin ihtiyaç hissettiği her türlü konuyu burada uzmanları ile birlikte size anlatmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Mesleğinin mali müşavirlik olduğunu hatırlatan Türker, “Bugünkü konumuz, işletmelerde finansal yönetim. Başkent Üniversitesi’nden çok değerli akademisyenler, sizlere bu konuda ayrıntılı bilgi verecekler. Bir işletmenin kurulabilmesi ve yatırımın yapılabilmesi için finansmana ihtiyaç var. Bu finansman ihtiyacı başlangıçta özsermaye ile karşılanır; kurumsal işletmeler zaman geçtikçe genelde ihtiyaçlarını nerelerden karşılayacakları ile ilgili araştırma yaparlar. Döviz, faiz ve enflasyon üçgenindeki yükselme ve alçalmaların, 2 çarpı 4 eşittir 8 gibi net tarifi olmayan gelişmelerle gerçekleştiğini görüyoruz. Konunun bilimsel olarak incelenmesine ihtiyaç vardır. Bir şirketin kurulması başka bir konu, şirketin finansal yönetimi başka bir konudur. Benim mesleğim mali müşavirlik. Paranın, yönetilemediğinde bir şey ifade etmediği durumlara çok şahit oldum” diye konuştu.

Türker’in konuşmasının ardından Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Güray Küçükkocaoğlu ve Prof. Dr. Hakkı Okan Yeloğlu ile Dr. Öğretim Üyesi Soner Gökten, güncel örnekler vererek işletmelerin finansman kararları hakkında sunum yaptı. Sunumda genel olarak firmaların “Atılgan Strateji, Dengeli Strateji, İhtiyatlı Strateji” olarak adlandırılan yaklaşımlardan birini tercih ettiğini, ancak değişen şartlara göre, belirlenen stratejilerin de değiştirilmesi üzerinde duruldu. Eğitim, katılım belgesi verilmesi ile sona erdi.

Bu haber 311 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFYONKARAHİSAR BASIN YAYIN DERNEĞİNDEN HİSAR GAZETESİ'NE YAŞGÜNÜ ZİYARETİ!..
AFYONKARAHİSAR BASIN YAYIN DERNEĞİNDEN HİSAR GAZETESİ'NE...
BELEDİYE EKİPLERİ, EMİRDAĞ'DA BÜTÜN OKULLARI DEZENFEKTE ETTİ
BELEDİYE EKİPLERİ, EMİRDAĞ'DA BÜTÜN OKULLARI DEZENFEKTE...