ATSO’DA MÜTEAHHİTLİK BELGESİ YETKİ GRUPLARI SEMİNERİ...

ATSO'DA MÜTEAHHİTLİK BELGESİ YETKİ GRUPLARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde Müteahhitlik Belgesinin Güncellenmesi ve Yetki Grupları Hakkında Bilgilendirme Semineri düzenlendi.

18 Aralık 2019 - 15:55

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde Müteahhitlik Belgesinin Güncellenmesi ve Yetki Grupları Hakkında Bilgilendirme Semineri düzenlendi.


 Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), müteahhitlik mesleği için önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. ATSO ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde Müteahhitlik Belgesinin Güncellenmesi ve Yetki Grupları Hakkında Bilgilendirme Semineri, ATSO hizmet binasında düzenlendi.
Toplantıya ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Anlıak, Meclis Üyesi Özgün Çiçek, 15. Meslek Komitesi (Bina İnşaatı ve Müteahhitlik Hizmetleri) Başkanı Ayhan İzzet Mollaoğlu, Meslek Komitesi üyeleri ile ATSO üyesi firmaların temsilcileri katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Müteahhitlik mesleği hakkında bu yılın Mart ayında bir düzenleme Resmî Gazete’de yayımlanmıştır. Gazetelerde ‘Herkes müteahhit olamayacak’ başlığıyla verilen haberlerde, müteahhitlik yapmak isteyenler için yeni şartlar getirildiği belirtilmiştir” dedi.


Bu seminerin, ilgili Meslek Komitesi kararını, Yönetim Kurulu’nun uygun görmesi ile gerçekleştiğini kaydeden Serteser, “Benim de içinde bulunduğum, Meclis’e sizleri temsilen girdiğim 15’inci Meslek Komitesi-Bina İnşaatı ve Müteahhitlik Hizmetleri Meslek Komitemiz geçtiğimiz günlerde bu seminerin düzenlenmesi için bir karar aldı. Biz de Yönetim Kurulu olarak bunu uygun gördük; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz ile irtibata geçtik. Sağolsunlar, Yapı Denetimi ve Yapı Malzemeleri Şube Müdür Vekili Kaşif Özcan Bey ve Elektrik Elektronik Mühendisi Ali Başpınar Bey, bugün bizlere detaylı bilgiler verecek” diye konuştu. 
Seminerin düzenlendiği ATSO Meclis Salonu’nu dolduran hazirûna seslenen Serteser, “Yetki belgesi alınması konusunda hangi sıkıntılarınız varsa, tespit edelim. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizleri temsilen bu konularda gerekli mercilerle iletişime geçelim; düzeltebileceğimiz konular varsa Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne de ileterek hep birlikte düzeltmeye çalışalım istedik” ifadelerini kullandı.
 Açılış konuşmasının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetimi ve Yapı Malzemeleri Şube Müdür Vekili Kaşif Özcan ile Elektrik Elektronik Mühendisi Ali Başpınar, katılımcıları bilgilendirdi.
Sözlerine bu seminerin düzenlenmesi dolayısıyla ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e teşekkür ederek başlayan Özcan, “Toplumumuzda müteahhitlik mesleği ile ilgili sıkıntı vardı. Herkesin müteahhitlik yaptığı söyleniyordu, yapıların kalitesi noktasında şikayetler geliyordu. Bunun sonucunda Bakanlığımız, bir düzenleme yaptı ve müteahhitliği gruplara böldü.. Buradaki ana amaç ekonomik ve mali yeterliliğine göre, teknik yeterliliklerine göre daha düzgün işlerin ortaya çıkmasını sağlamaktır” dedi.
Özcan, müteahhitlik yetki belgesi için yapılacak başvurularda gerekli evrakın doldurularak CD’ye kaydedilmesi gerektiğini; başvuru sırasında CD’deki evrakın asılları ile birlikte ilgili birime verilmesinin elzem olduğunu vurguladı.
Seminerin ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Özcan ve Başpınar’a mermerden yapılmış fincan takımı takdim etti.
 
 
 

Bu haber 218 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEZEN, 2023'TE LİSTEDE OLACAK İDDİASI!..
SEZEN, 2023'TE LİSTEDE OLACAK İDDİASI!..
AFYON'DA İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI YAPILABİLECEK!..
AFYON'DA İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI YAPILABİLECEK!..