ÇİFTÇİLERİMİZE YAKLAŞIK 3.2 MİLYON TL SULAMA DESTEĞİ

ÇİFTÇİLERİMİZE YAKLAŞIK 3.2 MİLYON TL SULAMA DESTEĞİ

Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi ile ilgili İl Müdürü İbrahim ACAR;bitkisel üretimi geliştirmeye yönelik projelerle daima çiftçimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

19 Haziran 2019 - 15:30

Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi ile ilgili İl Müdürlüğümüzce 160 çiftçimizin bireysel sulamasına yaklaşık 3.2 milyon TL destek sağlanacaktır.

Konuyla ilgili açıklama da bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim ACAR;

‘‘Tarımsal faaliyetler için gerçekleştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi gerekmektedir. İlimiz genelinde 2007-2018 yılları arasında 544 çiftçiye modern basınçlı sulama sistemleri desteklemesi olarak yaklaşık 4 Milyon 100 Bin TL ödeme yapılmıştır. İl Müdürlüğümüze 2019 yılında 180 Bireysel Sulama Sistemi proje başvurusu yapılmıştır. Bunlardan 96 adet damla sulama, 50 adet yağmurlama sistemi, 1 adet tamburlu sulama sistemi, 3 adet yüzey altı sulama sistemi ve 10 adet yağmurlama ve damlama sistemi projesi olmak üzere toplam 160 proje idari ve teknik bakımdan uygun bulunmuştur. Sözleşme imzalamaya hak kazanan 160 yatırımcıya ait %50 hibeye esas destekleme tutarı olan yaklaşık 3.2 milyon TL’ destekleme yapılacağını söyledi.

Ayrıca İl Müdürü İbrahim ACAR; çiftçilere ve katma değer sağladığı ilimize hayırlı olsun temennisinde bulunarak bitkisel üretimi geliştirmeye yönelik projelerle daima çiftçimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Bu haber 292 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜKELÇİLİK YETKİLİLERİ MALEZYA UYRUKLU HASTALARI ZİYARET ETTİ
BÜYÜKELÇİLİK YETKİLİLERİ MALEZYA UYRUKLU HASTALARI ZİYARET...
NURULLAH OKUMUŞ HAMM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNİ MAKAMINDA AĞIRLADI
NURULLAH OKUMUŞ HAMM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNİ...