CUMHUR İTTİFAKINDA 49 İL DAHA TEKRAR DEĞERLENDİRİLECEK

CUMHUR İTTİFAKINDA 49 İL DAHA TEKRAR DEĞERLENDİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Cumhur İttifakı'nda 49 il bir kez daha gözden geçirilecek. Yerelde ittifakın genişlemesi yönünde görüş birliğine varıldı.

07 Şubat 2019 - 23:30 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 10:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Cumhur İttifakında 49 il bir kez daha gözden geçirilecek. Yerelde ittifakın genişlemesi yönünde görüş birliğine varıldı.

Karar Gazetesi internet sitesinin haberine göre;

Geriye kalan 49 ilde de ittifak için bir çalışma başlatılması kararı alındı. Ancak bu 49 ilin 49unda da ittifak olacağı anlamına gelmiyor. Belirli kriterlere göre eleme yapılacak. Buna göre ittifak genişletilecek.

 Bu çalışmayı AK Partili Mehmet Özhaseki ile MHPli Sadir Durmaz yönetecek. Aday listelerinin YSKya son teslim tarihi olan 19 Şubata kadar bu çalışma bitirilecek ve ittifakın genişletilmesine yönelik iki isim ter dökecek. 

İTTİFAKIN ÖNCELİK VERİLECEĞİ ŞEHİRLER

Birinci başlıklardan birisi kayyum belediyeleri. HDPnin kazandığı ve sonra kayyuma devredilen Hakkari, Şırnak, Batman, Siirt, Ağrı, Bitlis, Tunceli iki partiden bu iki isim ele alacak ve ittifak yapılıp yapılamayacağına bakacaklar.

Aynı zamanda CHP ve İYİ Partinin yaptığı ittifak da vardı. Büyükşehirler haricinde 27 ilde ittifak kararı almışlardı. Osmaniyeyi düştüğümüzde iki partinin de 26 ildeki ittifak da iki ismin gündeminde olacak. Buralarda da ittifak için zemin yoklanacak.

Kriter de Erdoğan ve Bahçeli tarafından dillendirilen beka seçimi ifadesi birinci unsur. İkinci unsur ise yerel seçim başarısı. İki parti de bu ana unsurlardan yola çıkacak.

 

Bu haber 1047 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CAN KAYBI 356 OLDU
CAN KAYBI 356 OLDU
 KORONAVİRÜS SALGINI DOLAYISIYLA SAĞLANAN İMKANLARDAN YARARLANIN
 KORONAVİRÜS SALGINI DOLAYISIYLA SAĞLANAN İMKANLARDAN YARARLANIN