DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI AFYON’DA YAPILACAK

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI AFYON'DA YAPILACAK

Motor sporlarının en gözde organizasyonu olan Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) 8 Eylülde Afyonkarahisarda, Dünya Kadınlar Şampiyonası ile birlikte yapılacak.

04 Ocak 2019 - 16:10 - Güncelleme: 07 Ocak 2019 - 09:26

Motor sporlarının en gözde organizasyonu olan Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) 8 Eylülde Afyonkarahisarda, Dünya Kadınlar Şampiyonası ile birlikte yapılacak.
 
Milyonlarca insanın yakından takip ettiği Dünya Motokros Şampiyonasının 18. ayağı 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyonkarahisarda gerçekleşecek. Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından açıklanan takvimde Türkiyenin göstermiş olduğu başarılı organizasyon iki farklı şampiyona ile ödüllendirildi. Türkiyenin Dünya çapında tanıtılmasına katkıda bulunan motor sporlarının en popüler etkinliği MXGP ile birlikte Dünya Kadınlar Şampiyonası ve Avrupa Motokros Şampiyonası da Afyonkarahisara gelecek. 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyon Motor Sporları Merkezinde 4 sınıfta (MXGP, MX2, EMX 2t, Women) yüzlerce sporcu hem Dünya hem de Avrupa Şampiyonu olmak için ter dökecek.
 
Bekir Yunus Uçar: "İyi bir organizasyona imza atacağız"
 
Dört farklı sınıfta şampiyonaya ev sahipliği yapacaklarını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, "Geçen sene FIM yaptığımız organizasyona tam not vermişti. Şampiyonanın organizatörü Youthstream tarafından da Afyonkarahisarın ilk senesi olmasına rağmen 2018 MXGP Ödülüne layık görülmüştük. Bu iki önemli takdir bizi önümüzdeki yıllar için ayrıca motive ederken, FIMdeki bu başarımız bize Dünya Kadınlar Şampiyonasını getirdi. Final ayağı Afyon Motor Sporları Merkezinde yapılacak ve 2019 yılının şampiyonu burada belli olacak. Dünya Şampiyonasının hazırlıklarını ara vermeden sürdürüyoruz. Geçen seneden daha iyi bir organizasyona imza atmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
 

Bu haber 1675 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MİLLETİ HEM MALINDAN, HEM CANINDAN ETTİLER
MİLLETİ HEM MALINDAN, HEM CANINDAN ETTİLER
MÜZİSYEN HASAN PÜNDÜK VEFAT ETTİ
MÜZİSYEN HASAN PÜNDÜK VEFAT ETTİ