FETÖ’DEN DOSYASI BULUNAN BÜROKRAT FETÖCÜ ŞİRKETE KAYYUM...
  • Reklam

FETÖ'DEN DOSYASI BULUNAN BÜROKRAT FETÖCÜ ŞİRKETE KAYYUM ATANMIŞ

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Saygı Öztürk, Afyonkarahisar Emniyet Terörle Mücadele Şubesi tarafından soruşturulan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan dosyası bulunan Afyonkarahisar'da görev yapan eski bir bürokratın, Fetö'ye iltisaklı 2 şirkete kayyum atanmasını yazdı.

04 Şubat 2019 - 10:35 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 - 09:13

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Saygı Öztürk, Afyonkarahisar Emniyet Terörle Mücadele Şubesi tarafından soruşturulan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan dosyası bulunan Afyonkarahisarda görev yapan eski bir bürokratın, Fetöye iltisaklı 2 şirkete kayyum atanmasını yazdı.

İşte Saygı Öztürkün yazısından ilgili bölüm:


"Sulh Ceza Hakimliği, 26 Ekim 2015 tarihinde 2015/4104 sayılı dosya üzerinden Koza Holding ve bağlı şirketlerine kayyum atadı. Mahkeme, kayyum olarak atananlara şirket başına 10ar bin lira ödenmesine karar verdi. Bazılarının aylık geliri 30 bin, kiminin 80 bin lira oldu. Ayrıca lüks otel, uçak ve birçok harcaması da şirketler tarafından karşılanıyor, altlarına son model lüks otomobiller tahsis ediliyordu.

FETÖ/PDY terör örgütüyle, şirketin bağlantılarını ortaya çıkarmak amacıyla görevlendirilen kayyumlar arasında da zaman zaman para kavgası yaşanmıştı. Şirketlerin yönetimi TMSFye geçince, kayyumların görevlerine de son verilmişti.

DOSYAYA GİREN BELGE

Mustafa Akçil hakkında Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğüne 23 Ağustos 2016 tarihinde internet üzerinden yapılan ihbarda, bu kişinin Milli Eğitim Şube Müdürlüğünde FETÖcüler tarafından görevlendirildiği, Dumlupınar Üniversitesinde evrak üzerinden doktorasının yapıldığı öne sürüldü.

Afyonkarahisar Emniyet Terörle Mücadele Şubesi iddiaları araştırdı. Akçil hakkında Ankara C. Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 2014/119687 sayılı soruşturma dosyası bulunduğu, 2018/1 esas numarası aldığı anlaşıldı.

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesinin 2017/44 esas sayılı dosyasına 28 Ocak 2019 tarihinde giren belge, Afyonkarahisar C. Başsavcılığının 13 Ocak 2019 tarihini taşıyor. Hakkında soruşturma başlatılan kişi ise kayyumlık görevi sırasında üç ayrı şirketten ayda 30 bin lira alan Mustafa Akçil.

NİÇİN GÖREVLENDİRİLDİ?

Mustafa Akçil hakkında 2014 yılında Ankarada açılmış soruşturma dosyası bulunmasına rağmen bu kişi FETÖcü olduğu için el konulan Koza Holdingte ve bağlı iki şirkette 2015 yılında niçin görevlendirildi?

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, TBMM Genel Kurulunda, kayyum olarak atanan Akçilin ağabeyinin görev yerini de açıklamıştı.

Mustafa Akçilin ağabeyi Yılmaz Akçil, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra KHK ile kapatılan Adalet Akademisinin başkanıydı. Yani, hakim ve savcılar atanmadan önce bu akademide eğitimden geçiriliyordu. Yılmaz Akçil de daha önce hiç çalışmadığı Danıştay 10. Dairesine kısa süre önce başkan yapıldı.

Hakkında soruşturma yürütülen Mustafa Akçilin FETÖcülükle ilgisi varsa bundan dolayı Yılmaz Akçil suçlanmamalı. Ama kardeşi hakkında dosya bulunduğunu bilmesine rağmen, kayyum olarak atanmasında etkisi olduysa, bu da kabul edilemez. Anlaşılıyor ki bazı atamalarda özensiz davranılıyor." ...


KAYNAK: Saygı Öztürkün köşa yazısınındevamına ulaşmak için tıklayınız.

Bu haber 1952 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFYONKARAHİSAR BASIN YAYIN DERNEĞİNDEN HİSAR GAZETESİ'NE YAŞGÜNÜ ZİYARETİ!..
AFYONKARAHİSAR BASIN YAYIN DERNEĞİNDEN HİSAR GAZETESİ'NE...
BELEDİYE EKİPLERİ, EMİRDAĞ'DA BÜTÜN OKULLARI DEZENFEKTE ETTİ
BELEDİYE EKİPLERİ, EMİRDAĞ'DA BÜTÜN OKULLARI DEZENFEKTE...