LİSELİ ÖĞLENCİLER İTALYA’DA AFYONKARAHİSAR’I TEMSİL ETTİ...

LİSELİ ÖĞLENCİLER İTALYA’DA AFYONKARAHİSAR’I TEMSİL ETTİ  

26 Mayıs 2019 - 14:55

 

Afyonkarahisar Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin koordinatörlüğünü yürüttüğü Erasmus+ KA229 Rightful Perception of Reality (Gerçekliğin Doğru Algılanması) projesi ikinci hareketliliği İtalya’nın Ortona şehrinde gerçekleştirildi. 
Afyonkarahisar Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin koordinatörlüğünü yürüttüğü ‘Gerçekliğin Doğru Algılanması’ projesi kapsamında 6 öğrenci İtalya’nın Ortona şehrine götürüldü. Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Yonca Öztürk’ün öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin medyadan her duyduklarına inanmamaları ve araştırdıkları konunun gerçekliğini yerinde görüp öğrenmeleri amaçlandı. 
Ülkemizi en güzel şekilde temsil ettiler 
1 hafta süre hareketlilikle ilgili bilgiler veren Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Yonca Öztürk, hareketliliğe katılan 6 öğrenci ve öğretmenlerin demokrasi ve insan hakları konusunda eğitim aldıklarını söyledi. Öztürk “Ayrıca bu faaliyetimizde bizim öğrencilerimiz ülkemizdeki demokrasi ve insan haklarıyla ilgili sunum yaptı. Ben 6 öğrencimizin ülkemizi en güzel şekilde temsil ettiklerine inanıyorum” dedi. 
"Dil becerilerini geliştirmeyi hedefledik" 
İtalya’da kültür gezilerinin de organize edildiğinin bilgisini veren Öztürk; “Napoli’yi ve birkaç şehri daha gezip tanıma fırsatı bulduk. 1 haftalık gezi ve faaliyetlerimizin sonunda her ülkenin kendine özgü yöresel kıyafetlerle öğrenci geçişi yaptı. Bu geçiş katılımcı tüm ülkeler tarafından beğenildi. Biz ziyaretimizde konaklamamızı daha önce ilimizdeki kendi öğrenci ailelerimizin evinde ağırlamış olduğumuzun yabancı öğrencilerin ailelerinin evinde yaptık. Bu faaliyetimizle öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmeyi ve ön yargılarını kırmayı hedefliyoruz. Projenin devamında ise İspanya, Yunanistan ve Portekiz ziyaretlerimiz var” dedi. 

Bu haber 373 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANI  MEHMET İNKAYA BASIN AÇIKLAMA YAPTI
İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANI  MEHMET İNKAYA BASIN...
BU HAFTA BASKETBOLDA RAKİP BEŞİKTAŞ!..
BU HAFTA BASKETBOLDA RAKİP BEŞİKTAŞ!..