SICAK HAVA BALON TAŞIMACILIĞININ  AFYONKARAHİSAR-İHSANİYE’DE...

SICAK HAVA BALON TAŞIMACILIĞININ  AFYONKARAHİSAR-İHSANİYE'DE YAPILABİLECEĞİ TESPİT EDİLDİ

SICAK HAVA BALON TAŞIMACILIĞININ  AFYONKARAHİSAR-İHSANİYE’DE YAPILABİLECEĞİ TESPİT EDİLDİ

28 Eylül 2018 - 15:45 - Güncelleme: 02 Ekim 2018 - 09:08

Denizli Turistik Otelciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün, Denizli ile birlikte 9 kentte daha balon uçuşlarının yaygınlaştırılması amacıyla aldığı kararı değerlendirdi. Şen, "Bölgemize şu anda gelen 2 milyon 200 bin ziyaretçi sayısının balon turlarının etkisi ile 3 milyon rakamlarına ulaşabileceğini düşünüyoruz" dedi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, balon uçuşlarının yaygınlaştırılarak ülke turizmine katkı sağlaması amacıyla Kapadokyanın yanı sıra 9 ilde daha balon uçuşu yapılabilmesine yönelik çalışmalarını tamamladı. Sıcak hava balon taşımacılığının Denizli-Pamukkale, Burdur-Bucak, Adana-Kozan, Bitlis-Ahlat, Ankara-Polatlı, Afyonkarahisar-İhsaniye, Eskişehir-Seyitgazi, Samsun-Bafra, Aksaray-Ihlarada da yapılabileceği tespit edildi.
Yapılan tespitin çok yerinde olduğunu ifade eden Şen, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün almış olduğu karar ile Denizli’de balon uçuşlarının bundan sonra daha güvenli bir şekilde yapılabileceğini aktardı. Kapadokya bölgesinden sonra Türkiye’de balon turlarının en fazla rağbet gördüğü yerin Pamukkale olacağını kaydeden Şen, "Sivil havacılığın burada kontrol altına almış olduğu uçuşlarla beraber daha güvenli uçuşlarda temin edilecek. Özellikle uzak doğudan gelen misafirlerimizin hava koşullarından dolayı Kapadokya’da yapamadığı uçuşları Denizli bölgesinde yapma fırsatları da olacak. Kapadokya bölgesinde günde 2 defa uçuş yapılabiliyor. Bölgemizde ise günde 4 defa uçuş yapılabilme imkanı var. Bu da Pamukkale bölgesini daha cazip kılacak. Bölge ekonomisine ciddi miktarda katkı yapacağını düşünüyoruz balon turlarının. Balon turlarının başlaması ile birlikte alternatif turizm potansiyeli de hareketlenecek. Bölgemizde yamaç paraşütü ile birlikte balon turlarının yapılması bölgenin ziyaretçi sayısının artmasına sebep olacak. Bölgemize şuan da gelen 2 milyon 200 bin ziyaretçi sayısının balon turlarının etkisi ile 3 milyon rakamlarına ulaşabileceğini düşünüyoruz" dedi.

 

Bu haber 858 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HÜSEYİN IŞIK, DÜZAĞAÇ'TA MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU
HÜSEYİN IŞIK, DÜZAĞAÇ'TA MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU
AFYON'DA ÖZEL GÜVENLİK MENSUPLARINA EĞİTİM SEMİNERİ
AFYON'DA ÖZEL GÜVENLİK MENSUPLARINA EĞİTİM SEMİNERİ