TÜMSİAD’DAN SERTESER’E ZİYARET

TÜMSİAD'DAN SERTESER'E ZİYARET

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

30 Eylül 2019 - 14:45

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir ile TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkan Vekili Cemil Çoker, TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkan Yardımcısı Onur Postalcıoğlu ve Şube Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Akar, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.

Serteser’e nazik kabullerinden dolayı teşekkür eden Birliktir, “TÜMSİAD, Türkiye’de 52 ilde faaliyet gösteren, yurtdışında da temsilcilikleri olan bir kuruluştur. Şu anda 12 bin üyemiz var. Türkiye’nin KOBİ anlamında en büyük kuruluşuyuz. Afyon’da 80 üyemiz var. Üyelerimizle güzel bir çalışma yapma gayreti içindeyiz. Ülke ekonomisine katkı noktasında çeşitli projeleri hayata geçirmek için çalışmalara devam etmekteyiz. Genel Merkezimiz de bu sene için ‘Büyük Türkiye İçin Üretmeye Devam’ mottosu belirledi. Bu mottoya ulaşabilmek için ihracatı ön plana aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi Afrika, bakir bir bölge. Afrika noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Afyon’da bu noktada bir çalışmamız olacak. Afrika Büyükelçileri’ni buraya toplayıp Afyon’a katkı sağlamak için çalışmalar, ortaklaşa programlar yapma tekliflerimiz olacak. Geçtiğimiz ay Tanzanya’daydık, orada gönüllere dokunduk. Allah’ın izniyle güzel neticeler verecek” dedi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret nedeniyle teşekkür ederek başladığı konuşmasında Afyonkarahisar ve Türkiye için birlikte çalışma vurgusu yaptı. Serteser, “Sivil toplum kuruluşları ülkemizin demokratik düzendeki en önemli örgütlerinden birisi. TÜMSİAD da uzun yıllardır hem yurtiçinde, hem yurtdışında Afyon’un ve ülkemizin ekonomisinin gelişmesi için fayda sağlayan STK’larımızdan bir tanesi. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak diğer ekonomi STK’ları ile yaptığımız işbirliği gibi sizinle de inşallah bu amaçlar doğrultusunda işbirliği yapmaya her zaman hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Ekonomik sıkıntıların aşılacağına inandığını vurgulayan Serteser, “Dünya ve ülkemiz, değişik zamanlarda krizlerden geçti. Yine şimdilerde ülkemizde tam ‘kriz’ manasında demesek de hemen hemen her sektörde ekonomik sıkıntı yaşanıyor. Hükümetimiz de her an yeni bir tedbirle bu sıkıntılarla başa çıkmaya çalışıyor. Bugün de Yeni Ekonomik Plan açıklanacak. Ümit ederiz ki önümüzdeki son çeyrekte ve bundan sonraki yıllarda hem enflasyon tek haneli rakamlara inecek; hem de buna bağlı olarak Haziran’ın ortalarından itibaren inmeye başlayan faizler de daha aşağıya düşecek. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Zamanında çok zorluklarla baş etti. Bundan sonra da ekonomimizi en iyi şekilde düzeltmek için iş insanları olarak siz gibi ekonomi STK’ları ile birlikte işbirliği içerisinde hem şehrimize, hem bölgemize, hem ülkemize önemli katkılar sağlayama devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:“Tabii ihracat çok önemli. Katma değerli üretim yapmak çok önemli. Bunlar üzerinde bizim de çalışmalarımız, projelerimiz var. Bunun üstünde çalışıyoruz. Ülkemizin ihracatına, katma değerli ürün üretmesine bir nebze de olsa katkımız olursa ülkemiz adına büyük işler yapacağımıza inanıyoruz. Ben de tüm ekibimizle birlikte 11’inci senemizdeyiz. Oldukça tecrübe kazandık, bu tecrübelerimizi sizin gibi STK’larla, hem de diğer unsurlarla her zaman paylaşmaya gayret ediyoruz. Tabii bunda tek başımıza bir şey yapmak mümkün değil. Tüm iş insanları ve STK’lar olarak ülkemizin gelişmesi için birlikte çalışmamız gerekiyor. Bu düstur ve vizyonla hareket ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günler Türkiye ekonomisi için daha iyi olacak diye düşünüyoruz. Hep birlikte bu amaçla çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu haber 232 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEZEN, 2023'TE LİSTEDE OLACAK İDDİASI!..
SEZEN, 2023'TE LİSTEDE OLACAK İDDİASI!..
AFYON'DA İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI YAPILABİLECEK!..
AFYON'DA İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI YAPILABİLECEK!..