WHATSAPP’A YENİ ÖZELLİK, İŞTE DETAYLAR!..

WHATSAPP'A YENİ ÖZELLİK, İŞTE DETAYLAR!..

WhatsApp'a karanlık mod geldi! WhatsApp karanlık mod Android ve iOS'ta nasıl kullanılır?

05 Mart 2020 - 10:57

WhatsApp'a karanlık mod geldi!

WhatsApp karanlık mod Android ve iOS'ta nasıl kullanılır?

WhatsApp'a sonunda karanlık mod özelliği geldi. Bu özellikle birlikte WhatsApp'ın teması koyu renge bürünüyor ve kullanımda büyük avantaj sağlıyor.

2 milyar aktif kullanıcı sayısı olan WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması durumunda. İnsanlar gündüz, gece demeden mesajlaşıyor, video ve fotoğraf paylaşıyorlar. Ancak parlaklığı ne kadar düşürseniz de WhatsApp'ın beyaz teması özellikle gece kullanımda gözleri yoruyor. Bu durum fark edilmeyen bazı sorunlara neden olabilir. Ayrıca karanlık mod OLED ve AMOLED ekranlı telefonlarda pil ömrünü uzatıyor.

Peki WhatsApp karanlık mod Android ve iOS'ta nasıl kullanılır? Karanlık mod hangi ayardan aktif ediliyor? İşte konuyla ilgili tüm merak edilenlere cevap verdik!

 

WhatsApp'a karanlık mod geldi! WhatsApp karanlık mod Android ve iOS'ta nasıl kullanılır?

Karanlık tema özelliği artık iOS ve Android işletim sistemlerinin bir parçası haline geldi. Bununla birlikte uygulama geliştiricileri de uygulamalarına bu özelliği ekledi. Facebook'un bünyesinde yer alan Instagram'a karanlık mod eklenmişti, ancak WhatsApp'ın karanlık modu yılan hikayesine dönmüştü. Neredeyse 1 seneden beridir geliştirme aşamasında olan karanlık mod, beta testlerinde kendini göstermiş, sonra ortadan kaybolmuş ve yeniden geri dönmüştü.

Sonuç olarak bu macera sona erdi ve nihayet WhatsApp'ın karanlık mod özelliği son kullanıcılarla buluştu. Lafı daha fazla uzatmadan bu özelliğin nasıl kullanıldığına ve detaylarına geçelim.

 

Cnet'te yer alan habere göre, uzun zamandır beklenen WhatsApp karanlık mod özelliği iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

WhatsApp gece modu veya karanlık modu özelliğini kullanabilmek için WhatsApp uygulamasının son sürümü gerekiyor.

Play Store veya App Store'dan gerekli güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Android 10 ve iOS 13 kullanıcıları, telefonlarının ayarlar kısmından karanlık modu özelliğini açtığı zaman, WhatsApp için de karanlık mod aktif hale geliyor.

Android 9 ve daha eski Android sürümlerindeki kullanıcılar ise WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Tema'ya giderek 'Koyu' seçeneğini işaretleyerek bu özelliği aktif hale getirebilir. Ayrıca Android'in eski sürümlerinde pil tasarruf modu aktif olduğunda bu mod otomatik devreye giriyor.

WhatsApp'ın karanlık modu tamamen siyah renk olmak yerine koyu tonlar kullanıyor. Her durumda karanlık modla birlikte sohbetler menüsü, aramalar sekmesi, kişi listesi, ayarlar ve diğer birkaç menü koyu renge bürünüyor.

Bu haber 803 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRKİYE'DE BUGÜN KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 18
TÜRKİYE'DE BUGÜN KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBEDENLERİN...
AFJET AFYONSPOR KULÜP BAŞKANI ULUTÜRK'TEN TFF'NİN KARARINA TEPKİ
AFJET AFYONSPOR KULÜP BAŞKANI ULUTÜRK'TEN TFF'NİN...