MEHMET ZEYBEK: EN SON GELİNEN NOKTA BUDUR!..

MEHMET ZEYBEK: EN SON GELİNEN NOKTA BUDUR!..

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Mısri Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından Cuma namazı çıkışı oldukça sıcak karşılanan Başkanımız, Kentsel Dönüşüm Projesi’nde gelinen son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.  

13 Mart 2021 - 12:54

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Mısri Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından Cuma namazı çıkışı oldukça sıcak karşılanan Başkanımız, Kentsel Dönüşüm Projesi’nde gelinen son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.  

 

      AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Murat Öner’inde katıldığı ziyarette vatandaşlarımız da söz alarak Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e sorular yöneltti. Afyonkarahisar Kentsel Dönüşüm Dayanışma Derneği Başkanı Serhat Tugan’ında yer aldığı sohbet toplantısında konuşan Zeybek Başkan’ın açıklamalarını başlıklar halinde bulabilirsiniz….

 

 • 25 Şubat’ta yapılacak ihale, 25 Mart’a ertelenmişti. Projenin netleşmesi, kafalardaki soru işaretlerinin kalkması için ihaleyi 25 Nisan tarihinde yapalım dediler, girişimlerimizle bu tarihi 25 Mayıs’a öteledik…
 • Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Mayıs ayında Afyon’a gelecek.  Detaylar ilk ağızdan dinlenecek, kafanıza takılan her türlü soruyu kendisine iletebileceksiniz.
 • Kendisinden vatandaşımızın isteğini karşılayan bir proje hazırlanmasını talep ettik, vatandaşlarımızın istediği gibi bir proje olmayacaksa bu işten vazgeçelim dedim. Sayın Bakanımız da bunun üzerine ‘yeni bir proje hazırlayalım, Afyonkarahisar’ı ziyaret edelim hemşerilerimize detayları bire bir anlatalım, şayet olmazsa ise projeyi kaldırırız’ dedi.
 • Bende bu mahalle de büyüdüm, olur ya da olmaz, ilk günden bu güne kadar ifade ettiğim gibi son haddine kadar sizin hakkınızı savunmaya devam edeceğim.
 • En son yaptığımız görüşmede yeni bir proje hazırlanıyor. 200’e yakın 2+1, 200’e yakın 3+1, 75 ila 100 arası 1+1 büro daire, 100’ün üzerinde de dükkân- işyeri.
 • Rayiç bedeller aşağı yukarı belirlendi. En düşük rayiç bedel 870 lira ile 3 bin 750 lira arasında değişirken, bu rakamlar, ana caddelerde şerefiye bedeli olarak iki katına kadar çıkıyor.
 • Burada oturan hemşehrilerimiz haricinde kimseye daire verilmeyecek. Biz Belediye olarak sadece bu işin sekretaryasını yapıyor, sizlere aracılık hizmeti veriyoruz.
 • Örnek verecek olursak 2+1 yeni bir daire, varsayalım 250 bin lira… Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Benim de vatandaşlarıma hediyem olacak, TOKİ’ye maliyetten yüzde 30 indirim yapacaksınız diyor. Biz bunu yaptığımız görüşmeler neticesinde Sayın Bakanımızdan aldığımız 10 puanla yüzde 40’a çıkarttık. Geriye 150 bin lira kaldı. Müştemilatlar birlikte eski evin değeri varsayalım 100 bin lira ise bunun kalan miktarı olan 50 bin lirayı 18 yıl sıfır faizle borçlanarak ödemeniz öngörülüyor. Burada mülk sahiplerine anlaşmayı sağladığı andan itibaren inşaatın bitimine kadar 1000 lira kira yardımında bulunulacak.
 • Ben sizin yanınızdayım. Şubat’ta ihale edilmiş olsaydı kapılara etiketler yapıştırılmıştı, evler boşaltılacaktı. Karda kışta hiçbir hemşehrimizin sokakta bırakılmasına, mağdur olmasına müsaade etmeyip, ihaleyi Mart ayına öteletmiştik.
 • Sayın Cumhurbaşkanımız’ da Çevre Şehircilik Bakanımızın da söylediği şu: “Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek yeni bir proje oluşturulacak”
 • Projenin taslağı çıktığı zaman tekrar bakanımızı ziyaret edeceğiz. Hiç kimsenin malını zorla alma gibi bir durum söz konusu değil.  Sizin rızanız olmadığı sürece burada bir şey yapılmayacak.
 • Bakan Bey Afyonkarahisar’a gelir, detayları sizlere anlatır, gerekirse anket yaptırırız. Birileri ahkâm kesiyor. Sağdan soldan gelen bilgilere kesinlikle itibar etmeyin. En son gelinen nokta budur

Bu haber 7373 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRK EĞİTİM SEN AFYON ŞUBE BAŞKANI MUHTAR DEMİRCİ'NİN AÇIKLAMASI!..
TÜRK EĞİTİM SEN AFYON ŞUBE BAŞKANI MUHTAR DEMİRCİ'NİN...
SELÇUKLU ŞAHESERİ BİR AHŞAP KLASİĞİ: AFYONKARAHİSAR ULU CAMİİ
SELÇUKLU ŞAHESERİ BİR AHŞAP KLASİĞİ: AFYONKARAHİSAR ULU...